Wskazówki dla seniorów, jak się przygotować się na szczepienie na COVID-19 ?


1. Zjeść lekki posiłek i zażyć leki, które stosuje się codziennie.
2. Odpowiedni ubiór: luźny podkoszulek, na który można założyć sweter lub bluzę. Unikać bluzek zapinanych na guziki, koszul z mankietami, garniturów i krawatów.
3. Zabrać potrzebne dokumenty i okulary. Każdy musi zabrać ze sobą dowód osobisty. Okulary będą przydatne do wypełnienia kwestionariusza, który można pobrać ze strony internetowej www.pacjent.gov.pl Jeśli nie uda się wypełnić dokumentu w domu, to pacjent otrzyma go w przychodni przed szczepieniem.
4. Należy również zabrać listę leków, jeśli senior nie przystępuje do szczepienia w swojej przychodni. Wiedza taka potrzebna jest lekarzowi kwalifikującemu do szczepienia, aby mógł ocenić czy nie ma p/wskazań do szczepienia. Jeśli jest problem ze sporządzeniem listy, można zabrać ze sobą leki lub opakowania po lekach do woreczka.
5. Punktualne stawienie się do punktu szczepień. Nie ma konieczności przychodzić z dużym wyprzedzeniem, bo i tak nikt nie zostanie wcześniej przyjęty. Max 5 min przed wizytą.
6. W dzień poprzedzający wizytę oraz w dniu wizyty należy skontrolować w warunkach domowych temperaturę ciała. Jeśli jest powyżej 37,2 należy niezwłocznie skontaktować się z rejestracją pod nr tel. 22 28 28 900 w celu przepisania wizyty na inny termin.