Uroczyste Otwarcie Klubów Seniora na Opolszczyźnie

W dniu 1 października 2019 roku miało miejsce otwarcie Klubów Seniora w ramach realizowanego przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Opolu oraz Towarzystwem Dobroczynnym Niemców na Śląsku programu „Opolski Senior”. W dwudziestu miejscowościach zostały uruchomione miejsca przyjazne seniorom.

Podczas oficjalnego otwarcia Klubu Seniora w Chrząstowicach nie zabrakło Przewodniczącego TSKN na Śląsku Opolskim Pana Rafała Bartek, który mocno wspiera i realizuje politykę senioralną.


Ideą powstania Klubów Seniora jest integracja, wsparcie i aktywizacja osób starszych. Klub stwarza seniorom możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a także spędzenia czasu w miłym towarzystwie. W każdym Klubie Seniora, który został wyposażony w sprzęt do prowadzenia zajęć, czekają Animatorzy, którzy z chęcią pomogą i podzielą się z Wami wiedzą oraz umiejętnościami nabytymi w trakcie szkolenia. Pod numerami 509 456 581 i 509 456 578 do dyspozycji czekają Panie psycholog, które chętnie wysłuchają i pomogą uporać się z nurtującymi Was problemami. „W pewnym momencie człowiek zamyka się w sobie, zwłaszcza , gdy zostaje sam. Chcemy stworzyć warunki, w których seniorzy będą mogli wspólnie spędzać czas, ale również przekazywać swoją wiedzę i umiejętności innym”
– zwraca uwagę Pan Krystian Baldy koordynator Projektu ” Opolski Senior”.
W klubach realizowane są zajęcia ruchowe w tym taneczne, manualne, artystyczne (np. rękodzieła), a także spotkana z ciekawymi ludźmi. Oprócz szeroko pojętej integracji chodzi też o to, żeby zaangażować seniorów do działania na rzecz środowiska lokalnego. Mamy nadzieję, że Seniorzy chętnie będą korzystać z przygotowanej oferty zajęć i aktywnie będą uczestniczyć w działalności Klubu.